ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

جهت دریافت اخرین اخبار ، نمونه سوالات ، منابع و ... در كانال تلگرام سایت عضو شوید

راهنمای آزمون تافل - مهارت لیسینینگ

✍ 5 نکته مهم برای ارتقاء و کسب نمره مطلوب در بخش لیسینینگ آزمون تافل

1-  نحوه نوت برداری از بخش Listening  : در هنگام نوت برداری از ثبت جزئیات ریز گفته شده خودداری و تنها نکات اصلی را یادداشت نمایید زیرا درمورد جزئیات ریز از شما سوالی پرسیده نخواهد شد .

2-  توجه به حالات و Tone صدای گوینده : در هنگام گوش کردن به دقت به Tone صدا و حالات گفتاری گوینده دقت نمایید  زیرا در بسیاری از موارد احساس و نظر گوینده مورد سوال قرار خواهد گرفت .

3-  نوت برداری سازمان یافته  : در هنگام نوت برداری رعایت خلاصه نویسی و استفاده ازعلائم ، جهت رابطه مند کردن نوت ضروری می باشد . با استفاده از این روش سرعت و دقت شما در نوت برداری بسیار افزایش خواهد یافت .

4-  کشف ایده کلی : یکی از سوالات رایج در بخش Listening آزمون تافل سوال درمورد ایده کلی  Lecture یا Conversation می باشد . پاسخگویی به این سوالات  تا حدود زیادی به ساختار نوت نویسی شما بستگی دارد زیرا در بسیاری از موارد ایده اصلی در لابه لای صحبت ها مخفی شده و شما باید با استفاده از نکات گفته شده در Lecture یا Conversation به آن پی ببرید . بنابراین سعی کنید در نوت نویسی از دسته بندی و ایجاد رابطه بین نوتها استفاده نمایید .

5-  در بخش Listening پاسخگویی به سوالات به ترتیب صورت می گیرد و برخلاف قسمت Reading  امکان بازگشت به سوال قبلی وجود ندارد .

در نهایت شما برای تقویت Listening خود علاوه بر مطالعه Source های تافل می توانید دیدن سریال ، فیلم و گوش کردن به  رادیوهای انگلیسی را در دستور کار خود قرار دهید . انجام این کار بصورت مداوم تاثیر بسزایی در افزایش مهارت شما در بخش Listening خواهد داشت .

بالا